Poprawa matury? Egzamin komisyjny? Czas rozpocząć naukę.

Ponad 250 tysięcy absolwentów szkół średnich przystąpiło w tym roku do egzaminów maturalnych. Niestety, jak co roku, część zdających nie uzyskała wymaganej liczby punktów. Najwięcej problemów tegorocznym maturzystom przysporzyła matematyka. Egzamin poprawkowy już pod koniec sierpnia. Pomoc w przygotowaniu zapewnia Centrum Korepetycji 2plus2.

DSC_0029
Osoby którym nie powiodło się w maju, kolejną szansę dostaną już za niespełna 7 tygodni, pod koniec sierpnia. Warto zatem wykorzystać ten czas maksymalnie i przygotować się do egzaminu poprawkowego. Pomoc w takim przygotowaniu zapewnia Centrum Korepetycji 2plus2
, które cieszy się 100% zdawalnością egzaminów maturalnych swoich uczniów.

Jak mówią nauczyciele z Centrum Korepetycji 2plus2 kluczem do sukcesu jest traktowanie ucznia „poprawkowicza” tak jak maturzysty przygotowującego się do egzaminu majowego. Mimo krótkiego czasu pomiędzy ogłoszeniem wyników, a egzaminem poprawkowym, najgorszym rozwiązaniem byłoby pobieżne omówienie i przećwiczenie materiału, co mogłoby ponownie doprowadzić do porażki zdającego.

Tak samo w przypadku osób podchodzących do egzaminu komisyjnego. W przypadku tych osób ważne jest nie tylko osiągnięcie sukcesu w postaci otrzymania promocji do kolejnej klasy, ale przede wszystkim opanowanie materiału w taki sposób, który pozwoli uniknąć tego typu problemów w przyszłości, zwłaszcza na egzaminie maturalnym.

Mimo wakacji, warto również pomyśleć o przyszłorocznej maturze. Naukę warto rozpocząć już dziś. W centrum korepetycji 2plus2 w trakcie wakacji prowadzone są zajęcia przygotowujące do matury z matematyki, fizyki, chemii, biologii, j. polskiego oraz j. obcych.